قوانین و مقررات

تعاریف:

کاربر محترم لطفا توجه فرمایید که مسئولیت صحت آگهی های درج شده در این سایت، به عهده آگهی دهنده می باشد و آلفابیبی هیچگونه مسئولیتی ندارد.

مشتری یا کاربر: به شخصی گفته می شود که از سایت آلفابیبی بازدید کند و اقدام به مطالعه مطلب، درج اطلاعات خود در قسمت های مختلف سایت و یا دریافت خدمات و خرید کالا نماید.

آگهی دهنده: به مجموعه‌ها یا افرادی که خدمات و یا کالاهای مورد نیاز مربوط به کودکان را ارائه می دهند، و آگهی خود را در سایت آلفابیبی ثبت می کنند، گفته می شود. مانند: مهد کودک ها، خانه های بازی کودک، آموزشگاه های موسیقی و زبان خارجی کودکان و …

محتوا: آلفابیبی تلاش می کند تا مجموعه‌هایی را که خدمات و یا کالاهای مورد نیاز کودکان، مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ارائه می دهند را در قالب محتوای متنی و رسانه‌ای (ویدئو، عکس و صدا) به کاربران خود معرفی می کند تا بتوانند با مقایسه آنها انتخاب بهتری داشته باشند.

عضویت: کاربران و مدیران خدمات دهنده پس از قبول قوانین و مقررات سایت، به عضویت آلفابیبی در می آیند و می توانند از خدمات سایت بهره‌مند شوند.

قوانین عمومی:

الف) فعالیت کاربران و آگهی دهنده‌ها به هر شکلی که شامل موارد زیر است، در سایت مجاز نمی‌باشد:

  1. مغایر با قوانین جاری نظام جمهوری اسلامی ایران و خلاف عرف جامعه باشد.

  2. نقض حریم شخصی افراد حقیقی و حقوقی و توهین به هر شکلی به ادیان رسمی کشور، آداب و رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف.

ب) تنها اشخاص حقوقی و یا حقیقی که پروانه کسب دارند، حق ثبت آگهی در سایت آلفابیبی را به عنوان یک آگهی دهنده دارا می باشند.

پ) کاربران و مدیران آگهی دهنده باید اطلاعات کاربری (نام کاربری و کلمه عبور) خود را نزد خود نگه داشته و مسئولیت ثبت اشتباه و یا اطلاعات خلاف واقع برعهدة شخص خودشان می باشد.

ت) کاربران و آگهی دهنده‌ها می بایست از خدمات سایت به نحوی استفاده کنند که برخلاف قوانین و مقررات و یا در جهت از کار اندختن یا معیوب ساختن سایت نباشد.

ث) سایت آلفابیبی تضمینی ارائه نمی دهد که داده هایی که از این سایت دانلود می شود، فاقد ویروس یا داده های مخرب باشد.

ج) آلفابیبی در قبال صحت یا عدم صحت اطلاعات مربوط به آگهی دهنده‌ها و سایر محتواهای موجود در سایت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد اما تمام تلاش خود را می کند تا اطلاعات مطابق با واقیعت باشد.

د) هرگونه استفاده از محتوا با اجازه از آلفابیبی امکان پذیر می باشد و در صورت اجازه ذکر منبع آن الزامی است.

ذ) کشف، پیاده سازی، مهندسی معکوس و یا هر اقدام دیگری برای استخراج هر نوع کد، ایده و یا الگوریتم از هر بخشی از سایت آلفابیبی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ر) مطالب سایت آلفابیبی ممکن است شامل لینک‌هایی به سایت‌های دیگر باشد، آلفابیبی این لینک‌ها را برای سهولت کاربران فراهم کرده است و وجود این لینک‌ها به معنای تایید یا ارتباط آلفابیبی با آنها نیست و هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال محتوای موجود در آن سایت‌ها نمی پذیرد.

ز) امکانات ارتباطی از قبیل چت صرفا با هدف کاهش مزاحمت‌ها، ارتباط آسان و امن‌تر بین کاربران ارائه می گردد و صحبت‌های کاربران باید مربوط به مطالب خاص و در خصوص ارائه و یا دریافت خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی مجاز نیست.

 

قوانین مربوط به آگهی دهنده ها:

الف) آگهی دهنده‌ها تمامی اطلاعاتی (محتوای متنی و رسانه‌ای، ویژگی‌های مجموعه خود، آدرس، ساعت کاری، شماره تماس و غیره) که در پروفایلشان قرار می دهند باید مطابق با واقعیت باشد.

ب) می بایست از صنف مربوطه پروانه کسب و سایر مجوزهای قانونی لازم برای فعالیت را داشته باشند.

پ) در صورتی که مشتری از طریق سایت آلفابیبی خدماتی یا کالایی از آگهی دهنده دریافت کرده باشد، آگهی دهنده موظف است طبق قوانین و مقررات صنف مربوطه با مشتری رفتار کرده و به ایشان خدمات و کالای مورد نظر را ارائه دهد.

قوانین حریم خصوصی:

کاربران و آگهی دهنده‌ها با ثبت اطلاعات خود در سایت اجازه انتشار اطلاعات خود را، بدون محدودیت به سایت (که تنها دارنده اطلاعات جمع‌آوری شده است) می دهند و اطلاعاتی مانند ایمیل، نام شخص و امثالهم اطلاعات محرمانه تلقی شده و در معرض نمایش یا هر استفاده غیر مرتبط با فعالیت آلفابیبی قرار نخواهد گرفت.

قوانین قوه قهریه:

هیچ‌ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل ذیل است گرچه محدود به آنها نیست: تعطیلات رسمی، آتش‌سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی.

سلب مسئولیت:

اطلاعات موجود در سایت آلفابیبی مانند متن، فیلم، صدا، عکس و غیره صرفا جهت اطلاع رسانی می‌باشد و نباید به عنوان مشاوره و یا راهنمایی در نظر گرفته شود، هر چند ما با تمام تلاش در صدد ارائه اطلاعاتی کامل و معتبر می باشیم ولی هیچ تضمینی در به روز بودن، صحیح بودن و یا کامل بودن این اطلاعات وجود ندارد.

حقوق مالکیت فکری:

تمام محتویات سایت آلفابیبی از قبیل متون، ویدئو، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، قالب سایت، اسکریپت‌ها، اسامی خدمات قابل ارائه و غیره، متعلق به آلفابیبی می باشد و همچنین هیچ یک از محتویات سایت قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیر تجاری نمی باشد. هرگونه استفاده بدون کسب مجور کتبی، حق پیگرد قانونی را برای آلفابیبی محفوظ می دارد.